GAÜN'de 19 Mayıs kutlamalarındaki görüntüler ülke gündeminde

Gaziantep Üniversitesi'nde 19 Mayıs'ta ÖSO ve Irak bayraklarıyla yapılan kutlamalar öğrencilerin tepkisini çekti. Ortaya çıkan görüntüler tartışma konusu olurken Rektör'den açıklama geldi.Gaziantep Üniversitesi'nde 19 Mayıs'ta çekilen görüntüler tartışılıyor. Okuldaki etkinliklerde bir grup Özgür Suriye Ordusu bayrağı açarken, bir başka grup da Irak bayrağı açarak halay çekti.

Üniversitenin öğrencileri, Gaziantep Üniversitesi Öğrenci Topluluğu ( GAÜN) sayfasında görüntüleri yayınlayarak yaşananlara tepki gösterdi.Yayınlanan görüntülerin birinde ÖSO'ya ait bayrakları açan öğrenciler görülürken bir başka görüntüde ise Irak bayraklarıyla halay çekiliyor. 

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, sosyal medyadaki eleştirilere tepki göstererek, yapılan etkinliğin uluslararası bir gençlik festivali olduğunu söyledi. İşte Özaydın'ın o açıklamaları:"Üniversitemizde 107 Ülkeden 6 bin 500 öğrenci eğitim görmektedir. GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali uzun yıllardır Üniversitemizde her yıl coşkulu bir şekilde kutlanmaktadır. Sosyal medyada paylaşılan sadece Suriyeli öğrenciler için yapılan eğlence gerçeği yansıtmamaktadır."

ÖĞRENCİLERDEN REKTÖRE TEPKİ

Rektörün, Twittter hesabından yaptığı açıklamalara öğrencilerin tepki gösterdikleri görüldü.

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10364677/gaunde-19-mayis-kutlamalarindaki-goruntuler-ulke-gundeminde