Üreticiden elinizi çekin!

Barış Kaya
Barış Kaya

6 Ağustos Cumartesi günü Gaziantep'te bir araya gelen yüzlerce küçükbaş hayvan besicisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatına yaptığı yüzde 25'lik indirim kararını protesto etti. Gaziantep- Şanlıurfa D-400 karayolunu trafiğe kapatan besiciler, "Mağduruz, zarar ediyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.


Bu durum birçok kişi tarafından farklı lanse etmeye çalışıldı. Hatta üreticilere provokatör diyenler bile oldu. Niye yolu kapatıyorsunuz diye kızanlar ise cabası.


Yapmayın kardeşim çiftçiyi, emekçiyi, üreticiyi siyasi emellerinize alet etmeyin. Belli ki adamlar seslerini duyurmak için son çare olarak bunu uygun görmüşler. Çaresizliğin ne olduğunu deyim yerindeyse ‘’Tuzu Kurular’’ bilmez.


Sektörün içinde gelen biri olarak söylüyorum. Üreticiler gelen zamdan dolayı değil. Madem indirim yapıyorsunuz % 200 % 300 zamlanan yem maliyetinin düşürülmesi derdindeler.

Madem indirim yapacaksınız önce yem maliyetini düşürün ondan sonra et fiyatında indirim yapın buna kimsenin itirazı yok. Hep üreticinin cebinden çıkarmakta neyin nesi.
 

Adamlar hakkını aramak zorundalar.

Üreticiler bu rakamlarla zarar ediyor. Hayvan kesime gelmiş ama satacak yer yok.

İhracat bu anlamda üreticiye bir nefes aldırıyordu. ihracatıda durdurdular.

 Size soruyorum üretici ne yapsın.

 

 

 

 
 

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Barış Kaya tarafından kaleme alındı
https://www.gazianteppusula.com/makale/11629552/baris-kaya/ureticiden-elinizi-cekin