Gaziantep, Modern Öğretmenevine Kavuşuyor!

Gaziantep’te kent merkezinde bulunan Öğretmenevinin ihtiyaçlara karşılık veremez duruma gelmesinin ardından yeni bir öğretmenevi yapımı için ihale yapılmış, çalışmalara başlanmıştı. Gaziantep Polisevi karşısında inşası devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, inşaat çalışmalarında önemli bir mesafe kat edildiğini, Öğretmenevinin 2023 yılında 220 kapasite ile hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Gaziantep’in yıllardır kanayan yarası haline gelen öğretmenevi hizmet binası, yeni modern haliyle hizmete girecek. Mevcut öğretmenevinin ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede olmaması yeni hizmet binasına ihtiyaç duyulmasına neden oldu. Öğretmenlerin bu talebini göz ardı edemeyen Gaziantep Büyükşehir Beleyesi ve Gaziantep il Milli Eğitim Müdürlüğü kolları sıvadı. Öğretmenevi için Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 dönümlük arazi tahsis edildi.

MODERN BİR TESİS OLACAK

Modern görüntüsüyle dikkat çeken öğretmenevinde toplantı salonu, kuaför, kafeterya, okuma salonu ve restoran bulunuyor. Suit odalardan oluşan toplam 260 yatak kapasiteli öğretmenevi konuklarını bekleyecek. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek öğretmenevi, Gaziantep’in önemli bir açığını kapatacak.

17 BİN METREKARE ALANDA BETON İNŞAAT TAMAMLANDI

Yapımı devam eden öğretmenevi inşaat alanında incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, ‘’27 bin metrekare kapalı alanı olacak öğretmenevi inşaatımızın 17 Bin metrekare alanının beton imalatı tamamlandı. 2023 yılında 220 kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak.
Başta öğretmenlerimiz olmak üzere herkese hayırlı olsun’’ ifadelerine yer verdi.

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/11658379/gaziantep-modern-ogretmenevine-kavusuyor