75 bin öğrenciye kırtasiye desteği…

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, İlkokul 1.sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğini içeren işbirliği protokolü imzalandı. Söz konusu protokol ile 75 bin aileye kırtasiye desteği verilmiş olacak.

Gaziantep Valiliği Fuaye Alanında imzalanan protokol törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe,  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy ve basın mensupları katıldı.

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÖNEMLİ

Protokol töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, "75 bin denildiğinde aslında orta ölçekli bir şehir. Çok büyük bir rakam. Ekonomik olarak çok külfeti var. Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların yeni okula başlayacak çocukların elinden tutması hiç şüphesiz çok önemli." diye konuştu.

‘’AİLELERE DESTEK OLMAK İSTEDİK’’

Gaziantep’te  okullar ve eğitim ile ilgili çok sayıda projeye imza attıklarını kaydeden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ‘’Okullarımız açılıyor, eğitim yılı başlıyor. Ailelerimiz büyük bir telaş içerisinde. Bize düşen şey işi kolaylaştırmak, verdiğimiz desteklerle aile bütçesine destek olmak. Özellikle çok çocuklu ailelerde giderleri azaltmak istedik. Bunun için geçen yıl başlattığımız uygulama ailelerimizden çok yüksek memnuniyet getirdi. Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bu yapılan işin doğru olduğunu görünce devam ettirmek istedik. Hazırlanan kırtasiye seti, çanta içerisine konularak çocuklar okula başladığı gün sıralarında olacak. Çocuklarımıza başarılar diliyoruz. Evlatlarımız bizim başımızın tacı, gözümüzün nuru. En büyük gücümüz de beşeri sermaye. Yetişmiş insan gücümüz’’ dedi.

ÇANTA VE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ MASALARDA OLACAK

Protokol öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy, ‘’Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve ilkokul 1.sınıfa başlayan 75 bin civarında çocuğumuz var. İlkokul 1.sınıfa başlayan çocuklarımıza gerek okul çantası, defter gibi kırtasiye ürünlerinden oluşan bir set hazırladık. Geçen yıl ilkokula başlayan 72 bin öğrenciye dağıttık, bu yıl ise  75 bin civarında ilkokula başlayacak öğrencimiz var. 12 Eylül tarihinde okula başlayacak olan tüm öğrencilerimiz, masaların kırtasiye ürünlerini bulacaklar. Bunun yanında okullarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda ihtiyaç sahibi ilk ve ortaöğretim olmak üzere 12 bin 500 öğrencimize kıyafetlerini GBB olarak biz temin edeceğiz. Yeni dönemin öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

75 BİN ÖĞRENCİ OKULA BAŞLAYACAK

Törende konuşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, ‘’Okullar açılıyor. 1.sınıfa giden öğrencilerimiz 12 Eylül’de okula başlayacaklar. Velilerimizin okula yeni başlayan öğrenciler için kırtasiye malzemesi almak ile ilgili telaşı oluyor. Bugün Büyükşehir Belediyemiz, Valiliğimiz koordinesinde 75 bin çocuğumuz için hem çanta hem de kırtasiye malzemesi temin ettiler. Bizler de okulların açıldığı ilk gün bunları çocukların masasına bırakacağız. Desteklerden dolayı teşekkür ederim’’ diyerek sözlerini noktaladı.

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/11667270/75-bin-ogrenciye-kirtasiye-destegi