Çocukların çalışmaları GAÜN’de sergilendi

Gaziantep Valiliği, GAÜN ile Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan etkinlik, GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi fuaye alanında gerçekleşti. Serginin açılış töreninde konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay,  GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi’nin kent estetiğine katkı sağlarken aynı zamanda sosyal olarak da sanatsal estetik ihtiyacını karşılamaya çalıştığını söyledi. Prof. Dr. Atalay, “Güzel Sanatlar Fakültesi olarak üniversite içinde bir gelişim ve öğrenci yetiştirme pozisyonumuzun dışında kente dair sosyal sorumluluğumuzu gerektirdiği bir davranış olarak daha önce huzur evinde yapılan projenin devamı olarak bu projenin gerçekleşmesi bizim için çok değerli. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım, 12 gün boyunca GAÜN kampüsünde çocuklarla beraber dolu dolu vakit geçirdiğini belirterek şunları söyledi: “ Önemli ve anlamlı bir iş yaptık. Çocuklarımızın bu güvenli alanda özgürce ve farklı bir zaman diliminde kendileri için çalışan insanların varlığından haberdar olabildiklerini hissettirdikleri için başta Gaziantep Valisi Davut Gül’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a ve Güzel Sanatlar Fakültesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Özer ise “Öğrencilerimiz etkinlik süresi boyunca çocuklara eğitmenlik yaparak ve duvarları boyayarak bir eğim sürecini sürdürdü. Bu etkinliğin olumlu sonuçlarını ilerleyen günlerde alır ve daha yenilerini yaparız diye umuyorum. Bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi açılışı sonrası GAÜN Rektör Danışmanı Prof. Dr. Eyyüp Tanrıverdi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay, Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım ve Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Özer tarafından “Çocuklar Kampüste” etkinliğine desteklerinden dolayı Güzel Sanatlar Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerine belge takdim edildi.

Bülten

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/11667272/cocuklarin-calismalari-gaunde-sergilendi